Üye Girişi

Kullanıcı adı :
Şifre :
Yeni Üyelik Şifre Hatırlatma

Müşteri Hizmetleri

Sözleşmeler
Ön Bilgilendirme
Mesafeli Satış Sözleşmesi
Kullanım Koşulları ve Üyelik Sözleş.
Güvenli E-Ticaret
3-D Secure Nedir?
SSL Nedir?
Sıkça Sorulan Sorular
Üyelik ve Satın Alma
Üyelik ve Avantajları
Sepet İşlemleri
Teslimat/Fatura Bilgisi
Sıkça Sorulan Sorular
Satış Sonrası
Sipariş Takibi
İade Koşulları
Arıza İşlemleri
   


İade Koşulları

1- Sipariş verildikten sonra kargoya verilene kadar kullanıcı siparişi iptal etme hakkına sahiptir.

2- Sipariş edilen ürün kullanıcı tarafından teslim alındıktan sonra 7 (yedi) gün içerisinde kullanıcı koşul belirtmeksizin cayma hakkına sahiptir. Ancak bu hakkın kullanılabilmesi için kullanıcı ürünü aynı teslim aldığı standartta (koruma naylonları yırtılmadan, vb.) iade etmek zorundadır. İade edilecek ürün orjinal ambalajında, eksiksiz ve hasarsız bir biçimde, tekrar satılabilirlik vasfını yitirmemiş olması gerekmektedir. İade edilecek ürün orjinal faturası ve diğer nüshaları ile birlikte ayrıca iade sebebini ve kişisel ulaşım bilgilerinizi içeren bir dilekçe ile gönderilmelidir. Kredi kartı ile ödemesi yapılan siparişlerde ödeme iadesi aynı kredi kartına yapılmaktadır. Kapıda nakit ödeme ile alınıp iade edilen ürünlerde ödeme iadesi belirteceğiniz bir banka hesabına yapılmaktadır. Ödeme iadesi ürün teslim alındıktan ve kargo ve/veya tahsilat giderleri düşüldükten sonra10 (on) iş gününde yapılır. Çeşitli sebeplerden dolayı olabilecek aksaklıklarda (Servis onayı v.b.), tarafınıza haber verilir.

3- İade için gönderilen ürün tarafımızca kontrol edildikten sonra iade talebiniz onaylanır ya da reddedilir. Hasarlı ya da arızalı ürünlerin iadesinde kargo bedeli firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu tip durumlarda anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri ile gönderim yapmanız gerekmektedir. Gönderimlerinizi MNG Kargo ile yapabilirsiniz. Diğer kargo şirketleri ile gönderilen ürünler kabul edilmemektedir. Hasarlı ya da arızalı ürün haricindeki iadelerinde ise kargo bedelleri müşterilerimize aittir. İade için gönderilen ürünler ekstra durumlarda gerekli görüldüğü takdirde yetkili servislere test için gönderilir. Bu tip bir durumda olan gecikmelerden firmamız sorumlu değildir, ödeme iadesi sürecine ilave edilir.

4- İadesi Kabul Edilmeyecek Ürünler:

* Filtreler, Filmler, Sensör Temizleme Araçları, Lens ve Kafa Temizleme Araçları, Dergi/Kitap ve Mecmualar, Video Kaset ve MiniDVD'ler, Ambalajı Açılmış Tüm Bellek Ürünleri ve Termal Yazıcılar İçin Olan Baskı Kitleri.

Kutusu/Ambalajı bozulmuş, üzerine etiket yapıştırılmış tüm ürünler.

5- Alıştan arızalı çıkan üründe fatura tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde kullanıcı firmamıza başvurup iade ya da değişim talep edebilir. Daha sonra oluşacak fabrikasyon ya da kullanıcı sebepli arızalar ve aksaklıklar için yetkili servislere başvurulması gerekmektedir.

6- Kullanıcı arızalı ürünü iade ya da değişim talebinde bulunduğu takdirde söz konusu ürünün değişim anındaki fiyatı baz alınır.

7- İade ve değişim hakkı her sipariş için sadece bir kez geçerlidir.

8- NFS Fotoğrafçılık, Bilişim Tek. San ve Tic. Ltd. Şti. iade koşullarını her zaman değiştirebilir.

9- netfotomarket.com sitesinden alışveriş yapan tüm müşterilerimiz yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.